The Violent

Şimdi sizlere oldukça iddialı bir eser (enstrümantal) sunuyoruz.
Sanıyorum ki çoğu ziyaretçiler konu içeriğini okumadan müziği dinlemeye başlıyor. O yüzden bu yazılanları düşük ihtimallede olsa önce okuyan arkadaşların olduğunu düşünüyor ve başlıyoruz :)

Vassilis Saleas in ve Mikis Theodorakis in müzik dünyasına (müzik dünyası diyorum çünkü bu eserin aslında nostalji ile bağlantısının olup olmaması, rock, pop yada değişik kategorilerde olması bizi ilgilendirmiyor) sunduğu tek kelime ile (tek diyorum çünkü bu kelimeyi çok ender kullanırım) BİR BAŞYAPIT.

Enstrümantal müziğin bu kadar derinden etkileyen bir yanının olduğunu uzun süredir paylaştığımız eserlerden sizde görüyorsunuz zaten ama inanın bu eser daha farklı bir şekilde vuruyor insana.
Hepsinin birbirinden güzel olduğunu biliyorum enstrümantal olarak, örnek verilmesi gerekirse şu ana dek ruha dokunan tek eserinVangelis – Prelude olduğunu söyleyebilirim, tabii bu bir insan olarak kişisel bir tercihim.
Aslında hepsi gerçekten birbirinden eşsiz eserler ama işte.
Ne olursa olsun benim gönlüm onda derler ya benimkiside böyle birşey :)

Şimdi uzun uzadıya bu usta müzisyenlerin hayatlarını ve başarılarını anlatmayacağım, verilen bağlantılar ile ilgili detaylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz

Vassilis Saleas ünlü klarnet ustasıdır. detaylar için
Mikis Theodorakis ünlü bir müzisyendir. detaylar için

Yazımın bu satırlarını okuyorsanız size minnettar olduğumu söylemek isterim :)
Bu süre zarfında bana katlandığınız için :)

Teşekkür ederim, Keyifli dinlemeler…