Forever and Ever

Demis Roussos un unutulmaz eserlerinden birisi, forever and ever.

Doğduğu ülke olan Mısır’dan Yunanistan’a döndükten sonra müzikle ilgilenmeye başladı. Ailesinin müzikli gösterilerine piyano, gitar ve trompet çalarak katılıyordu. Dönemin popüler müzikleri olan İngiliz pop şarkılarını coverlayan The Idols ve We Five adlı gruplara katıldı. 1980’lerin başında Demis Roussos uzun süredir obezite sorunlarına bağlı olarak 147 kiloya kadar çıktı. Uzun süre bu hastalıkla savaştı ve 10 ayda 50 kilo vermeyi başardı. Uzun süre sadece bir takım konserlere çıkıp yeni materyal yayınlamadı. 1982’de “Demis” albümünü çıkardı. Bu albümde Vangelis tekrar eski dostu için çalışmıştı. 3 tane şarkıyı da o zamanlar Vangelis’in müzikal ortağı Yes vokalisti Jon Anderson yazmıştı. Albüm tekrardan Demis için başarı getirdi. Aynı yıl arkadaşı Veronique Skawinska ile birlikte obezite problemleri hakkında yazdığı “A Question Of Weight” kitabını yayınladı. O yılki bir diğer ortaklıksa Vangelis’in Blade Runner soundtrack’i için yaptığı bir şarkıya Demis’in vokal yapmasıdır.

1982’de “Attitudes” albümünü çıkardı. 1984’te tekrar Vangelis’le çalıştığı “Reflections” adlı cover albümünü çıkardı. 14 Haziran 1985’te Atina’dan Roma’ya giderken uçağı kaçırıldı. Demis ölümle burun buruna geldiği için olaydan sonra hayata daha mutlu bakan şarkılar yazmaya karar verdi ve “Time” albümünü çıkardı. “Dance of Love” şarkısı Roussos’un başarılı şarkılarından biri oldu.

1990’larda ise “Insight”, “In Holland”, “Immortel”, “Mon Ile” gibi fazla dikkat çekmeyen pop albümleri yaptı. Sanatçı uzun süredir yeni albüm yayınlamasa da toplamalar çıkarmaya devam ediyor ve zaman zaman konserlere çıkıyor.

alıntıdır wikipedia

Daha öncesinde Demis Roussos dan
Far Away
Fallin
şarkılarını paylaşmıştık.

Forever and Ever ı genelde slayt arka plan müziği olarak duydum şu ana kadar :)
Belki insanları daha iyi konsantre ediyordur ilgili konuya :)
Demis Roussos da Allah vergisi mükemmel bir ses var. Bu sesi kullanarak ne kadar kaliteli eserler ortaya çıkarmış. Her ne kadar Julio Iglesias ile boy ölçüşemesede (bana göre :D)

Keyifli dinlemeler.