Chi Mai

Chi Mai Ennio morricone

Ennio morricone nin unutulmaz parçalarından birini daha sizlerle paylaşıyoruz, insan bu şarkıda farklı bir ruh haline bürünüyor gibi, çünkü bu parça o kadar çok duyguyu bir arada anlatıyor ki hüzün, sevgi, mutluluk, aşk, vs… daha saymakla bitmez belkide.
ennio morricone nin en elit, en muhteşem, en ölümsüz, en unutulmaz parçalasıdır bana göre, şöyle bir nostalji listesi yapılmak istense herhalde bu şarkı ilk 5 de yer alır. Ayrıyeten bu ölümsüz eser birçok türk filmde kullanılmıştır.
Aşkı derinden yaşayanlar için, aşkın ne olduğunu tekrardan yazmak isteyenler için… Fransızlar anlaşılıyorki o dönemde müziğe damgasını vurmuşlar. Sizleri daha fazla yazım ile yormadan bu şahaseri dinlemeye davet ediyorum.

aynı filmde yer alan unutulmaz başka bir eseri dinlemek için lütfen buraya tıklayın.


Facebook'ta Payla


<<<<< SONRAKİ - ÖNCEKİ >>>>>
Yayınlanma Tarihi: 08 Mart 2011, 22:30
Etiketler: > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >
Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen

“Chi Mai” için 1 cevap

  1. rmyskvk diyor ki:

    ekşi den bir yorum :)))
    hülya avşar’ın ve ahu tuğba’nın oynadıkları filmlerde canlandırdıkları karakterler hep bu eser ile sevişmeye destur derler sevdicekleriyle. dudaklara zoom yapılır,o dudaklar titrer,bir gömlek düşer,kamera kayar,şömine harlanır falan…

    (bkz: motivasyon)

Bir Cevap Yazın


6 + = yedi